Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/cot-s3/domains/spa-uzdrowiska.pl/public_html/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148 Uzdrowiska w Polsce Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/cot-s3/domains/spa-uzdrowiska.pl/public_html/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148 Zakopane

Zakopane ma szanse stać się uzdrowiskiem

Zakopane Uzdrowisko

Powietrze, którym oddychają turyści przyjeżdżający na wypoczynek do miasta u podnóża Tatry jest coraz czystsze. Specjaliści twierdzą, że jakość powietrza poprawia się w tak dużym tempie, że za 3 – 5 lat Zakopane będzie mogło starać się o status uzdrowiska.

Klimat, jaki panował w Zakopanem sprawił, że początki turystyki skierowane były właśnie do ludzi, którzy mieli problemy z drogami oddechowymi. Do tej pory w Zakopanem funkcjonuje szpital specjalizujący się w chorobach płucnych.

Niestety w trakcie rozwoju w mieście zapomniano o ekologii, co obecnie jest w dużym tempie nadrabiane. Zakopiańscy urzędnicy zadbali o duże dofinansowania do wymiany kotłów w budynkach jednorodzinnych. Rozwijana jest także sieć geotermalna i gazowa.

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula jest zadowolony z efektów starań o czystsze powietrze. Namawia także do działania i przystępowania do ogólnopolskich projektów mających na celu poprawę jakości powietrza poprzez termomodernizację oraz wymianę pieców ościenne gminy jak Kościelisko, Poronin, czy Bukowinę Tatrzańską.

– Na tą chwilę dokładam wszelkich starań, aby poza samym miastem również ościenne gminy przystąpiły do programu ze zdecydowanie większym natężeniem. Może być tak, że my te problemy w znacznej części rozwiążemy, a przez sąsiadów będziemy mieć jakieś problemy – mówi dziennikarzowi portalu Zakopane.Info Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Czy za kilka lat Zakopane będzie starało się o status uzdrowiska, tego burmistrz jeszcze nie chce zdradzić. Zaznacza, że będzie to szeroko konsultowane z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami. Dodaje jednak, że jego zdaniem, to byłby dobry kierunek rozwoju.

Podziel się opinią

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne