Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/cot-s3/domains/spa-uzdrowiska.pl/public_html/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148 Atrakcje Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/cot-s3/domains/spa-uzdrowiska.pl/public_html/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148 Zakopane

Wodne atrakcje Zakopanego i okolic

Zakopane słynie z leczniczych właściwości wód geotermalnych, które znajdują się kilka kilometrów pod ziemią. Od kilku lat zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą korzystać z dobrodziejstwa tej ciepłej wody.

Jako pierwszy obiekt z atrakcjami wodnymi powstał zakopiański Aquapark. Odwiedzający to miejsce mają do dyspozycji kilka basenów wewnętrznych, basen zewnętrzny, jacuzzi oraz sauny. Niestety woda w ty obiekcie jest jedynie ogrzewana wodą geotermalną.

Na wjeździe do Zakopanego

Turyści podróżujący zakopianką do miasta pod Giewontem już kilkanaście kilometrów przed celem napotkają na oddalone o kilkaset metrów dwa obiekty.
Pierwszy z nich, to Termy Szaflary. Jest to tradycyjny obiekt oferujący baseny zewnętrzne oraz wewnętrzne.
Drugi ma zupełnie różniącą się od wszystkich podhalańskich basenów formę. Gorący Potok jak sama nazwa już wskazuje przybrał formę potoku. Przeważają tu zewnętrzne baseny ikształtowane w formie rzeki.

Białka i Bukowina

Po wschodniej części Zakopanego oddalone o kilkanaście i kilkadziesiąt kilometrów znajdują się kolejne dwa obiekty. Terby Bania w Białce Tatrzańskiej oraz Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej.
Termy Bukowina to duży kompleks basenów. Wewnątrz budynku znajduje się olbrzymi basem wykonany na kształt góralskich basów. Kilka razy w roku organizowane są w nim koncerty, gdzie mocząc się w ciepłej wodzie można słuchać muzyki granej na żywo.
Basen w Termie Bania zostały podzielone na trzy strefy. Pierwszą jest strefa zabawy połączona z letnim dmuchanym placem zabaw dla dzieci. Wybierając się z pociechami warto skorzystać z tej pierwszej opcji. Dla osób, które chcą się odprężyć przeznaczone są strefa relaksu oraz saunarium.

Chochołów

W oddalonej o kilkanaście kilometrów od Zakopanego wiosce znajduje się najnowszy obiekt termalny. Znajdują się tu baseny zewnętrzne oraz wewnętrzne, a ich łączna powierzchnia to imponujące 3 tys. metrów kwadratowych.
Wewnątrz obiektu znajdziemy liczne jacuzzi oraz baseny rekreacyjne, a także basen do pływania.
Wyjątkowym atutem tego obiektu jest strefa lecznicza, gdzie można zanurzyć się w wodzie wydobywane z wnętrza ziemi, która jest bogata w siarczany.

Podziel się opinią

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne