Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/cot-s3/domains/spa-uzdrowiska.pl/public_html/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148 Urlop z Dzieckiem Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/cot-s3/domains/spa-uzdrowiska.pl/public_html/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148 Zakopane

Jesienne atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Piękna złota polska jesień, to jedna z najpiękniejszych chwil nie tylko na wędrówki po górskich szlakach. Równie dobrze można się bawić podczas spacerów po parku w Zakopanem.

Wybierając się z dziećmi do Zakopanego jesienią wręcz nie można opuścić spaceru po Równi Krupowej, czy alejkach w parku miejskim.

Wszystko co potrzebne do odpoczynku

Park Miejski im. Józefa Piłsudskiego w Zakopanem kilka lat temu przeszedł gruntowny remont i stał się miejscem idealnym do spacerów i wypoczynku. Wybrukowane alejki oraz mnóstwo ławeczek z których można podziwiać Giewont sprawi to miejsce idealne do odpoczynku dla par i rodzin z dziećmi.
W trakcie odpoczynku dzieci do woli mogą się bawić w czerwono – żółtych liściach, których o tej porze roku jest bardzo dużo.

Plac zabaw

W parku znajduje się także ogrodzony plac zabaw dla dzieci. Najmłodsi mają tam moc atrakcji w postach huśtawek, pajęczych sieci wykonanych z lin oraz domków, zjeżdżalni i piaskownicy.
W trakcie zabawy rodzice mogą obserwować dzieci z ławeczek lub skorzystać z urządzeń zewnętrznej siłowni.
Całe podłoże placu zabaw wyłożone zostało miękką wykładziną, przez co zabawa jest bezpieczna. Do tego dochodzi ogrodzenie i samo domykające się bramki dzięki czemu rodzice mogą czuć się komfortowo podczas zabaw swojego dziecka.

Trochę regionalnej kultury

Na obrzeżach parku znajduje się wspaniały drewniany budynek, w którym mieście się Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”. Drewniana willa wykonana w Stylu Zakopiańskim przyciąga spojrzenia przechodniów.
Tuż obok przygotowane zostało miejsce, w którym wystawiane są prace. W przeszklonych gablotach można zazwyczaj oglądać prace lokalnych twórców i artystów. Nie brakuje tu wystaw prac dzieci.

Podziel się opinią

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne