Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/cot-s3/domains/spa-uzdrowiska.pl/public_html/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148 Urlop z Dzieckiem Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/cot-s3/domains/spa-uzdrowiska.pl/public_html/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148 Uzdrowiska w Polsce Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/cot-s3/domains/spa-uzdrowiska.pl/public_html/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148 Zakopane

Atrakcje dla dzieci pod Gubałówką w Zakopanem

Wybierając się z dziećmi na urlop w Tatry, koniecznie trzeba odwiedzić Plac pod Gubałówką. Miejsce to jest pełne atrakcji dla małych turystów, któe mogą sprawić, że wycieczka będzie jeszcze bardziej udana.

Plac pod Gubałówką jest swego rodzaju przedłużeniem Krupówek. Schodząc w dół deptakiem wystarczy tylko przejść przejściem podziemnym, gdzie po drugiej stronie ul. Kościeliskiej znajduje się targ.

Regionalne produkty

Wzdłuż deptaka ustawione są drewniane budki ozdobione regionalnymi wzorami. Wewnątrz znaleźć można dosłownie wszystko.
Nie brakuje także regionalnych produktów, które najbardziej przyciągają uwagę turystów.
Znajdziemy tu przede wszystkim oscypki, sery wędzone, bundz, korboce oraz inne przetwory, które powstały w bacówkach lub gospodarstwach. Jesienną porą znajdziemy także stoiska ze świeżo zebranymi grzybami.
Są także inne regionalne wyroby jak serdaki, kapcie, wełniane skarpety, owcze skóry i wiele innych przedmiotów, które wykonuje się na Podhalu.

Tanie pamiątki

Na stoiskach nie zabraknie także tanich pamiątek w postaci maskotek, otwieraczy do butelek, czy małych ciupag z napisem „Zakopane”. Próżno jednak szukać takich pamiątek wyprodukowanych na Podhalu.
Mimo iż pamiątki te ściągane są z zagranicy, to także cieszą się dużą popularnością.

Atrakcje dla dzieci

Zbliżając się do dolnej stacji kolejki na Gubałówkę po lewej stronie znajdziemy kilka atrakcji, z których korzystać będą mogły nie tylko dzieci. Do jednej z nich należy ogromna zjeżdżalnia. Dzięki kilku równoległym torom jazdy można urządzić sobie na niej małe wyścigi.
Latem znajdziemy w tym miejscu także mały plac zabaw, z quadami,dmuchanymi kulami, trampoliną i diabelskim młynem otoczonym karuzelami.
Zimą miejsce to zamienia się w tor do zjazdu na pontonach oraz sankach.

Podziel się opinią

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne