Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/cot-s3/domains/spa-uzdrowiska.pl/public_html/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148 Aktywny wypoczynek Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/cot-s3/domains/spa-uzdrowiska.pl/public_html/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148 Atrakcje

W Tatry na rowerze!

W Tatry na rowerze!

Wycieczka w góry zawsze daje mnóstwo pozytywnych wrażeń. Polskie Tatry ze względu na swój wyjątkowy charakter są często wybieranym kierunkiem podroży. Można je poznawać podczas pieszych wędrówek, ale doskonałym pomysłem jest zwiedzanie górskich terenów na dwóch kółkach. Taka aktywność ma mnóstwo zalet. Znakomicie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Pozwala się wyciszyć, zrelaksować, poprawia wydolność organizmu oraz wzmacnia mięśnie. Poza tym jest pewnego rodzaju wyzwaniem. Po dotarciu do celu będziemy z siebie niezwykle dumni.

Zakopiańskie wypożyczalnie rowerów

Dział – wypożyczalnia rowerów Zakopane jest na tyle bogaty, że bez trudu znajdziemy najlepszy dla siebie pojazd. Co więcej, możemy od razu wybrać trasę, która dostosowana będzie do naszych umiejętności. Ciekawie prezentuje się oferta butorowy.pl. Poza rowerami doskonałej jakości, niezbędnym sprzętem jak np. kaski, czy ochraniacze, wypożyczalnia proponuje kilka zróżnicowanych tras, w tym np. „wycieczka city”, czy „wycieczka przygoda” o średnim stopniu trudności. Podczas wyboru trasy trzeba mieć świadomość, że nie tylko sama odległość jest istotna, ale przede wszystkim różnica wysokości i kąt nachylenia wzniesień. Początkujący nie powinni porywać się na pokonywanie trudnych terenów. Zmęczenie szybko da o sobie znać, a zamiast miłych wrażeń czekać będzie rozczarowanie.

Różnorodne trasy rowerowe

Propozycje wypożyczalni to nie wszystko. Możemy samodzielnie zaplanować wycieczkę. Wpisując w wyszukiwarkę hasło – rowery Zakopane, widzimy jak wiele czeka na nas możliwości. Tras jest mnóstwo. Nam bardzo przypadł do gustu ok. 18 km odcinek Zakopane – Kościelisko – Dolina Chochołowska – Zakopane. Rewelacyjny jest dla rodzin z dziećmi. Asfaltowa nawierzchnia, cicha, spokojna okolica, nieziemskie widoki – o relaks nietrudno podczas takiej przejażdżki. Zakopane – Krzeptówki – Zakopane to także trasa warta polecenia. Podczas jej pokonywania mamy okazję zobaczyć Wielką Krokiew, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Doświadczeni cykliści zachwyceni będą trasą Zakopane – Droga pod Reglami – Dolina Chochołowska – Zakopane, która pozwala poznać niesamowitą architekturę i pobyć blisko natury.

Jazda na rowerze to znakomita alternatywa dla zwiedzania Tatr piechotą. Aktywność wymagającą, ale jednocześnie dająca wiele wrażeń, które rekompensują nawet największy wysiłek. Zakopane widziane z perspektywy dwóch kółek może zaskoczyć i zaprezentować oblicze, jakiego do tej pory nie mieliśmy okazji poznać. Planując wypoczynek w Zakopanem warto się zastanowić nad przejażdżkami rowerowymi. Najważniejsze to nie zniechęcać się i nie bać wysiłku. Aktywność tego typu ma niezliczone zalety.

Podziel się opinią

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne