Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/cot-s3/domains/spa-uzdrowiska.pl/public_html/wp-content/themes/peflican/inc/theme-function/theme-function.php on line 148 Aktywny wypoczynek

Sposób na stres – przejażdżki rowerowe w Zakopanem

Sposób na stres – przejażdżki rowerowe w Zakopanem

Lubisz Zakopane i chętnie spędzasz w nim urlop? Jeśli tak, na pewno zastanawiasz się, jak urozmaicić sobie pobyt w tym mieście, chcąc jak najwięcej czerpać z wypoczynku. Mamy doskonałą radę! Postaw na aktywność, wsiądź na rower i ruszaj przed siebie. Odkryjesz zakątki o jakich do tej pory nie miałeś pojęcia i przekonasz się, że Tatry skrywają niejedną tajemnicę.

Popraw swoje samopoczucie

Na pewno wiesz, że jazda na dwóch kółkach znakomicie wpływa na zdrowie fizyczne. Wzmacnia wytrzymałość, mięśnie, pomaga dbać o układ krążenia, modeluje sylwetkę, poprawia koordynację ruchową. Jednak, czy masz świadomość jak ta aktywność działa na twoją kondycję psychiczną?

Żyjemy szybko, narażeni jesteśmy na wiele trudnych sytuacji. Natłok obowiązków, ciągłe wymagania, problemy – wszystko to sprawia, że nasze samopoczucie bywa kiepskie. Dopadają nas negatywne emocje, pojawia się stres, z którym nie zawsze potrafimy sobie poradzić. Jego niewielka dawka jest nam potrzebna i motywuje do działania. Jednak kiedy przejmuje nad nami kontrolę i nie umiemy zapanować nad nim, powinniśmy zrobić wszystko, by zmienić ten stan. Długotrwały stres przynosi przykre konsekwencje, w postaci np. stanów lękowych, problemów z koncentracją lub ze snem.

Wypoczynek aktywny na rowerze
Wypoczynek aktywny na rowerze

Trzeba walczyć i zadbać o siebie. Jak to zrobić? Warto zacząć od najprostszych sposobów. Z pomocą przychodzi sport. Można powiedzieć, że to naturalny lek. Wysiłek fizyczny uwalnia hormony szczęścia, czyli endorfiny, odpowiadające za dobry nastrój. Miejsce negatywnych emocji zastępują te pozytywne. Pojawia się zadowolenie, a na twarzy widać uśmiech. Aktywność powoduje zmęczenie fizyczne, a mimo to nabierasz energii i chęci do dalszego działania. Dlatego Zakopane – rowery to temat, którym musisz się zainteresować. Koniecznie trzeba podkreślić, że świeże powietrze, zieleń, przepiękne widoki, zadziałają na ciebie kojąco. Pokonując kolejne kilometry malowniczej trasy zupełnie oderwiesz się tego co przykre i frustrujące. Odprężysz się oraz wyciszysz.

Wypożyczalnia rowerów

Nie zawsze będziesz miał możliwość, czy chęć, by zabrać w podróż własny jednoślad. Jednak to nie problem, ponieważ ofert – wypożyczalnia rowerów Zakopane jest sporo. Gwarantują nowoczesne, solidne pojazdy, niezbędne akcesoria oraz proponują ciekawe trasy o różnym stopniu trudności. Wprawieni cykliści oczekujący wyzwań i amatorzy poszukujący łatwych odcinków – każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli samodzielnie chcesz zaplanować swoją wycieczkę, zajrzyj do sieci, gdzie znajduje się wiele serwisów dla pasjonatów rowerów. Cennych wskazówek i opisów rozmaitych tras nie brakuje. Pamiętaj tylko, że jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z dwoma kółkami, lepiej postawić na nieskomplikowane szlaki. Te zbyt wymagające szybko cię zniechęcą, a tego przecież nie chcesz. Przejażdżki mają cię odstresować, dodać sił, pozytywnej energii, sprawić, że zapomnisz o troskach, nie ma więc sensu narażać się na nerwy i rozczarowanie tylko dlatego, że wybrana trasa okazała się nie do pokonania.

Podziel się opinią

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne